Druhy masáží

Klasická masáž

Klasická ruční masáž využívá různé druhy tření a hnětení. Jedná se o základní formu masáže, díky níž se zlepší prokrvení tkání. Z povrchu kůže se zároveň odstraní zrohovatělé buňky. Dochází ke zrychlení odstraňování přebytečné vody a vyplavení škodlivých látek. Působením na mízní cévy dochází k detoxikaci organismu a tím i k odstranění únavy. Masáž má také blahodárný vliv na klouby, svaly, krevní oběh, kapacitu plic, zažívací trakt a vylučovací systém.

Regenerační a relaxační masáž

Je to klidná delší masáž, určená k osvěžení a upevnění tělesného i duševního zdraví. Masáž odstraňuje jak únavu svalů, tak stres a napětí.  Regenerační a relaxační masáž harmonizuje organismus jako celek.

Masáž horkými lávovými kameny

Používá nahřáté lávové kameny, které mají velkou akumulační tepelnou a energetickou schopnost. Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém. Tento druh masáže postupně prohřívá celé tělo, hluboce relaxuje a harmonizuje. Rovněž pomáhá při detoxikaci organismu.

Manuální lifting obličeje

U manuálního liftingu dochází k příjemnému uvolnění, zlepší se prokrvení masírované oblasti, zvýší pružnost a pevnost kůže. Působením na mimické svaly masáž zmírňuje únavu a uvolňuje napětí v obličeji, vyhlazuje vrásky a kontury. Mimo jiné také podporuje detoxikaci a posiluje imunitní systém. Tato masáž příznivě ovlivňuje celou nervovou soustavu. Lifting obličeje nejen krásně vypne pokožku, ale zároveň navodí pocit pohody a harmonie, což se projeví větším sebevědomím a celkovou spokojeností. Účinek masáže vidíte a cítíte hned po první proceduře, ale aby byl efekt trvalý, doporučuje se 6 – 10 masáží v intervalu 1x týdně, pak obvykle stačí provádět tzv. udržovací masáž 1x měsíčně.

Manuální lymfatická masáž – detoxikační

Je jemná, pomalejší masáž, působící na kůži a podkoží. Aktivace mízního systému účinně přispívá k detoxikaci organismu a s tím souvisejícímu zlepšení a posílení imunity. Lymfatickou masáží také dochází k prevenci otoků, zrychlení metabolismu a zpevnění podkoží (omlazení pleti).

Manuální lymfatická masáž – prevence celulitidy

Mezi nejčastější příčiny vzniku celulitidy („pomerančové kůže“) patří genetická zátěž (dědičnost), nedostatek pohybu, kouření, nadváha, antikoncepce, dlouhodobé stání nebo sezení, strava bohatá na cukry a tuky s nedostatkem ovoce a zeleniny, špatný pitný režim a stres. Výbornou prevencí jsou pravidelné lymfatické masáže, komprese (stahovací punčochové kalhoty nebo legíny), pohyb, správná životospráva a pozitivní myšlení! Lymfatická masáž dolních končetin je nejen prevence celulitidy a otoků, ale také pomáhá při únavě a pocitu „těžkých nohou“.

Tepelné zábaly

Pozitivní a zklidňující působení zábalu prohlubuje účinky následné masáže. Lze jej aplikovat i samostatně.

Meduňkový zábal

Parafínový zábal s charakteristickou vůní meduňky je ideální k relaxaci po uspěchaném dni. Úlevu a uvolnění přináší nejen přímé působení tepla samotného zábalu, ale také nezaměnitelná vůně meduňky, která navíc pokožku zklidňuje a zjemňuje. Meduňka normalizuje tvorbu kožního mazu a má čistící účinky.

Zábal ajurvédské bylinky

Parafínový zábal ajurvédské bylinky. Při jeho zahřátí se postupně uvolňuje svěží vůně bylin, která pomáhá při nástupu viróz a při chronických onemocněních horních cest dýchacích. Vhodný je i jako jejich prevence. Také redukuje lokální bolesti zad a svalstva.